19 Przykładów co jeść na redukcji – same fakty!

Co jeść na redukcji

W swoim życiu przerobiłem kilka redukcji w tym jedną, z której jestem najbardziej dumny (-25 kg). Czuję społeczny obowiązek wesprzeć wszystkie osoby, które nie wiedzą jak się za redukcję zabrać. W tym wpisie przedstawię moje przemyślenia. Dowiesz się, co uważam za ważne podczas redukcji i przede wszystkim, co jeść na redukcji, żeby efektywnie i trwale pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów. Miłej lektury.

Czytaj więcej

Co ma dużo żelaza? Gotowa lista!

co ma dużo żelaza czyli produkty bogate w żelazo - pełna lista

Jako aktywny krwiodawca pomyślałem, że warto poruszyć temat żelaza w diecie. Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma dużo żelaza to świetnie, w tym wpisie przedstawię Ci wszystko, co potrzebujesz. Nie tylko oddawanie krwi może powodować niski poziom żelaza. Jeżeli chorujesz na anemię lub nie wiesz co jest powodem przewlekłego zmęczenia, być może odpowiedzią jest poziom żelaza.

Czytaj więcej

Dieta 1500 kcal – prosta, szybka i zbilansowana dieta

dieta 1500 kcal

Dieta smaczna i szybka w przygotowaniu o kaloryczności 1500 to temat dzisiejszego wpisu. Dieta 1500 kcal zawiera około 56% węglowodanów, 33% białka i 11% tłuszczów. Jest to zbilansowana propozycja idealna dla wszystkich aktywnych osób, które chcą zrzucić trochę kilogramów.

Czytaj więcej

Dieta 1400 kcal – wysokobiałkowa dieta odchudzająca 1400 kcal

dieta 1400 kcal wysokobiałkowa

Skuteczna sycąca dieta. Tak w skrócie można scharakteryzować większość diet, które należą do kategorii wysokobiałkowych. Dlaczego dieta 1400 kcal jest sycąca? Tajemnicą jest białko. Białko jest makroskładnikiem, które dostarcza mniej energii do organizmu, niż potrzeba do jego strawienia. Jest elementem budulcowym organizmu, pozytywnie wpływa na regenerację. W związku z powyższym jedząc 100 gram kurczaka, dostarczymy dużo mniej kalorii, niż jedząc 100 gram chleba.

Czytaj więcej

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne – czyli ile jeść kalorii

ile jeść kalorii, czyli jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne

Dieta jest od teraz prosta i sycąca. Tak w skrócie można opisać sens liczenia zapotrzebowania kalorycznego. Każda nowa osoba w temacie dietetyki, ale przede wszystkim własnego żywienia zada sobie w końcu to pytanie – jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Sprawdź, dlaczego warto wiedzieć ile kalorii jeść na diecie.

Czytaj więcej