19 Przykładów co jeść na redukcji – same fakty!

Co jeść na redukcji

W swoim życiu przerobiłem kilka redukcji w tym jedną, z której jestem najbardziej dumny (-25 kg). Czuję społeczny obowiązek wesprzeć wszystkie osoby, które nie wiedzą jak się za redukcję zabrać. W tym wpisie przedstawię moje przemyślenia. Dowiesz się, co uważam za ważne podczas redukcji i przede wszystkim, co jeść na redukcji, żeby efektywnie i trwale pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów. Miłej lektury.

Dowiedz się więcej

Co ma dużo żelaza? Gotowa lista!

co ma dużo żelaza czyli produkty bogate w żelazo - pełna lista

Jako aktywny krwiodawca pomyślałem, że warto poruszyć temat żelaza w diecie. Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma dużo żelaza to świetnie, w tym wpisie przedstawię Ci wszystko, co potrzebujesz. Nie tylko oddawanie krwi może powodować niski poziom żelaza. Jeżeli chorujesz na anemię lub nie wiesz co jest powodem przewlekłego zmęczenia, być może odpowiedzią jest poziom żelaza.

Dowiedz się więcej

Dietetyczne śniadanie 200 kcal – 3 dietetyczne pomysły na śniadanie do 200 kcal

dietetyczne śniadanie do 200 kcal

W dzisiejszym wpisie pokażę Ci trzy proste przepisy na dietetyczne śniadanie 200 kcal. Ze względu na niską kaloryczność propozycje na śniadanie do 200 kcal to proste i szybkie przepisy, na których przygotowanie nie potrzebujesz więcej niż 10 minut. Propozycje te to zazwyczaj śniadania o obniżonej zawartości tłuszczu.

Dowiedz się więcej

Dieta 1500 kcal z kurczakiem i ziemniakami: jadłospis, sposób przygotowania

dieta 1500 kcal z kurczakiem i ziemniakami

Szybka i łatwa w przygotowaniu dieta na 1500 kcal. Dieta zawiera około 43% białka, 20% tłuszczów oraz 37% węglowodanów. Przejdź do jadłospisu i sprawdź przepis na dwie sałatki i obiad, które składają się na dietę 1500 kcal. Warto zaznaczyć, że poniższe produkty są bogate w witaminy oraz wspomagają utratę wagi.

Dowiedz się więcej

Dieta 1400 kcal – wysokobiałkowa dieta odchudzająca 1400 kcal

dieta 1400 kcal wysokobiałkowa

Skuteczna sycąca dieta. Tak w skrócie można scharakteryzować większość diet, które należą do kategorii wysokobiałkowych. Dlaczego dieta 1400 kcal jest sycąca? Tajemnicą jest białko. Białko jest makroskładnikiem, które dostarcza mniej energii do organizmu, niż potrzeba do jego strawienia. Jest elementem budulcowym organizmu, pozytywnie wpływa na regenerację. W związku z powyższym jedząc 100 gram kurczaka, dostarczymy dużo mniej kalorii, niż jedząc 100 gram chleba.

Dowiedz się więcej

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne – czyli ile jeść kalorii

ile jeść kalorii, czyli jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne

Dieta jest od teraz prosta i sycąca. Tak w skrócie można opisać sens liczenia zapotrzebowania kalorycznego. Każda nowa osoba w temacie dietetyki, ale przede wszystkim własnego żywienia zada sobie w końcu to pytanie – jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Sprawdź, dlaczego warto wiedzieć ile kalorii jeść na diecie.

Dowiedz się więcej