Zastanawiasz się jak schudnąć w 30 dni? Sprawdź nasze sposoby

Dlaczego nie mogę schudnąć? Zacznijmy od początku

Marzy Ci się płaski brzuch, redukcja masy ciała i tkanki tłuszczowej, a waga ani drgnie? Prowadzisz zdrowy tryb życia, nie brak Ci aktywności fizycznej, a mimo to nie możesz schudnąć?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź brzmi tak, to dziś przedstawię Ci jak osiągnąć taki cel. Wytłumaczę Ci, na czym polega skuteczne odchudzanie. Jeżeli chcesz schudnąć w miesiąc, to czytaj dalej, bo można schudnąć w 30 dni!

Czy można schudnąć w miesiąc? Czy da się schudnąć w 30 dni?

Tak! Jest to możliwe. Ile można schudnąć w miesiąc, powiem Ci za chwilę. Abyś osiągnął swój cel, musisz jednak zastosować dietę odchudzającą. Wskazana jest również aktywność fizyczna np. wizyta na basenie czy siłowni, choć nie jest ona konieczna. Chcę, żebyś na koniec tego wpisu mógł/mogła świadomie powiedzieć, “Ja też mogę schudnąć” z pełną świadomością jak to zrobić.

W tym wpisie znajdziesz porady dotyczące produktów, które pozytywnie wpłyną na Twoje ciało i życie, a także pomogą zaoszczędzić dużo cennego czasu czy chorób, do których może prowadzić nadwaga i otyłość. Czeka Cię ogrom pracy, dlatego rozwińmy bardziej temat, żeby wyeliminować potencjalne błędy, przez które nie da się schudnąć.

Lista często popełnianych błędów, przez które odchudzanie nie jest skuteczne

1. Brak wytrwałości. Odchudzanie to coś, o co trzeba dbać w każdej chwili swojego życia (jeśli ten problem Cię dotyczy). W odchudzaniu ważna jest systematyczność. Możesz mieć rozpisaną najlepszą dietę, jadłospis oraz wykupiony karnet na najlepszą siłownię. To nic nie da bez wytrwałości. Efektów nie osiąga się podczas jednego biegu.

2. Brak diety. Co za tym idzie, brak ustalenia ile posiłków dziennie będziesz spożywał/spożywała. Zdrowa dieta odchudzająca to 70% sukcesu. Oczywiście jest to pomocne, jeśli szybko chcesz przestać podjadać. Samodzielne układanie diety bez odpowiedniej wiedzy może tworzyć problemy. Nie wszystkie produkty nadają się do odchudzania. Apetyt można kontrolować, a dieta zawierająca solidnie śniadanie to przepis, który pozwala zmienić problem w efekt. (Zobacz też: Dietetyczne śniadanie 200 kcal)

3. Spożywanie złego cukru, słodyczy, słodzenie herbaty. Częste powody, przez które nie widać efektów. Słodycze to zło. Lepiej wybrać owoce i warzywa. Cukier do herbaty i kawy to też nie najlepszy pomysł.

4. Spożywanie fast foodów. Najwięcej kalorii znajduje się w tłuszczu. Popularne potrawy i przekąski są dziś ogólnodostępne, mało kto z nas zastanawia się, jak wygląda proces ich przygotowania.

5. Brak uwzględnienia w diecie Twoich preferencji. W konsekwencji dieta Ci nie smakuje, przestajesz ją stosować i błędne koło się zamyka. Istnieją sposoby na sycące i zdrowe potrawy pełne warzyw. Duże znaczenie ma smak. Nawet jeśli lubisz ziemniaki, chleb (lub inne pieczywo) czy mięso – wszystko można przygotować w dietetyczny sposób.

6. Brak zmiany nawyków żywieniowych. Poniekąd powiązane z punktem pierwszym i drugim. Nawet jeżeli uda Ci się schudnąć, ale wrócisz do poprzednich praktyk, to powróci również dawna masa ciała. Trudno w takim przypadku o motywację. W pewnym sensie na diecie odchudzającej jest się całe życie. Nie oznacza to, że chodzisz głodny/głodna.

7. Brak podstawowej wiedzy, chociażby jak właściwie obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Zdrowa dieta i zdrowe odżywianie to nie wszystko. Konieczne będzie dobre poznanie swojego organizmu. Przyczyną nadwagi i faktu, że nie chudniesz, jest brak poznania samego siebie.

8. Zbyt mało ruchu. Trening trzy razy w tygodniu przy siedzącym trybie życia to może być za mało. Czasami wystarczy zwiększyć aktywność fizyczną. Poprawa zdrowia to coś, na co potrzebny jest czas. Motywacja do ćwiczeń jest bardzo ważna. Same ćwiczenia potęgują efekty, jakie daje dieta. Ćwiczenia sprawiają, że wyglądamy bardziej “fitness”. Siłownia może pomóc, ale nie jest konieczna, bo dobry trening można zorganizować też w domu. Jazda na rowerze to dobry pomysł na podróż do pracy czy rekreacyjną aktywność. Zdecydowanie warto podjąć wysiłek dla zdrowego życia.

9. Brak uwzględnienia innych czynników jak niedoczynność tarczycy, wysoki poziom cholesterolu mało snu, stres, przyjmowane leki, szybkość przemiany materii. W celu przyspieszenia przemiany materii warto w każdy dzień pić duże ilości wody. Pij wodę!

10. Ignorowanie sygnałów, które wysyła nam organizm. Badania krwi to kopalnia informacji. Warto wiedzieć czego brakuje organizmowi.

11. Brak wsparcia osób, które znajdują się wokół Ciebie. W tym przypadku trzeba mieć szczególnie odporną psychikę. Motywacja jest kluczowym czynnikiem, który należy utrzymywać, na wysokim poziomie. Uczucie wsparcia pozytywnie wpłynie na Twoje odchudzanie. 

12. Brak monitorowania postępów. Zrób sobie notatnik albo dziennik. Za jakiś czas zobacz jakie posiłki jesz, ile dostarczają energii, ile udało Ci się zrzucić kilogramów dzięki stosowaniu konkretnej strategii. Mierz ile kalorii i jakich kalorii jesz. Zobacz, czym jest tabela kalorii i jedz świadomie. Takie notatki będą niezwykle cennym materiałem do analizy.

13. Nie zawsze produkty z napisem “light”, “lekki” są dietetyczne. Informacje dotyczące składników odżywczych takich jak białko czy węglowodany znajdziesz na etykietce. Warto wiedzieć, że produkty “light” nie zawsze są to najlepsze produkty. Spożywanie ich może chwilowo, szybko zmniejszyć uczucie głodu, ale z dietą nie mają wiele wspólnego. Hasła te najczęściej stosowane są w celach marketingowych.

14. Chudnij w ciągu dnia, w każdym momencie. Desery można zastąpić. Cynamon i jogurt naturalny jest moim sposobem, który stosuje w każdym momencie zwątpienia. Pomoże osiągnąć szybkie uczucie sytości w chwili słabości.

Ile można schudnąć w miesiąc?

W internecie narosło wiele mitów, na temat tego ile można schudnąć w ciągu miesiąca. Jest wiele “sprawdzonych sposobów”, “domowe sposoby” jak schudnąć szybko. Na licznych forach i stronach można przeczytać pytania, jak schudnąć 5 kilogramów, 10 kilogramów, 15 kilogramów. Wtedy nie warto czytać forum.

Bardziej zatrważające są odpowiedzi: magiczne diety i preparaty oferujące takie wartości w ciągu tygodnia, miesiąca. Dla mnie to mit i szukanie kolejnych problemów dlatego przejdźmy do odpowiedzi.

Bardzo dużo zależy od ogólnej kondycji organizmu, obecnej wagi. Stan zdrowia jest bardzo istotny.

Jesteś ciekawy/ciekawa ile kilogramów można schudnąć? Dowiedz się, ile można osiągnąć na diecie odchudzającej.

Z mojego doświadczenia wynika, że zdrowe tempo chudnięcia to 0,5 – 1 kilogram tygodniowo! Odpowiadając na pytanie: można schudnąć zdrowo około 4 kilogramy w miesiąc.

Szybsze odchudzanie może zagrażać zdrowiu, a efekt będzie nietrwały lub nie będzie go wcale. Jeśli chcesz schudnąć szybciej, bądź świadomy, że jest to niebezpieczne. Istnieje również ryzyko wystąpienia efektu jojo. Osiągnięcie celu powinno być dopasowane do twoich możliwości. Spożywanie 1000 kcal dziennie i katorżnicze treningi to nie jest najlepszy pomysł.

Należy jednak zwrócić uwagę, że tempo odchudzania może się różnić. Pamiętaj, że waga nie spada liniowo. Jeżeli masz dużą nadwagę, to rzeczywiście początkowo możesz szybciej tracić wagę. Kiedy jesteś już prawie u celu i zostały Ci ostatnie kilogramy, będziesz chudnąć coraz mniej i coraz wolniej.

Ważne są wtedy każde nawet pojedyncze kalorie. Całość rozłożona w czasie powoduje, że musisz utrzymać motywację, co nie jest łatwe. Pierwsze kilka kilo może przebiec idealnie, a później trzeba odpowiednio modyfikować dietę i utrzymywać odpowiedni poziom zaangażowania, żeby osiągnąć długoterminowy spadek wagi.

Dobry dietetyk może zaoszczędzić wiele miesięcy, pomóc uniknąć błędów. Sprawić, że stan Twojej sylwetki poprawi się tak samo jak humor, kiedy staniesz na wadze. Odpowiedzialne prowadzenie, wyznaczanie celów, różnorodna kuchnia i wiedza na temat odżywiania dostosowana do Twoich potrzeb – dzięki temu możesz szybciej, niż myślisz pokonać otyłość. Poznasz go po możliwościach personalizowania posiłków, a co najważniejsze: nie będziesz patrzył tylko na ryż z dodatkiem kurczaka.

Co zrobić, żeby schudnąć?

Żeby schudnąć szybko, patrząc przez pryzmat tego, co zostało napisane powyżej (czyli zdrowo schudnąć) potrzebny nam cel. Celem jest spalanie tłuszczuŻeby osiągnąć ten cel i zadbać o swoje zdrowie trzeba przede wszystkim jeść świadomie.

Jedzenie powinno być zaplanowane. Mam na myśli każdy posiłek. Żeby skutecznie podołać temu wyzwaniu, musimy stworzyć bogaty w witaminy jadłospis i listę zakupów. Dieta powinna być zbilansowana i pełna prozdrowotnych potraw, owoców. Warzywa i owoce są pełne błonnika, co pozytywnie przyczyni się do realizacji planu utraty zbędnych kilogramów.

Jeżeli wszystko będzie zaplanowane i świadome, niwelujemy ewentualne przypadkowe okazje na potknięcia i chwile słabości.

Dieta to 70% sukcesu i trzeba stosować ją codziennie. Dieta powinna posiadać odpowiednią kaloryczność dostosowaną do naszej aktywności fizycznej. Powinniśmy jeść mniej kalorii, niż nasz organizm potrzebuje do podstawowego funkcjonowania, wykonywanej pracy i aktywności fizycznej. Zachęcam Cię do przeczytania mojego innego wpisu, który wyjaśnia jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne.

Dieta to 70% sukcesu, ponieważ to ona reguluje czy chudniemy, czy nabieramy na wadze. Ćwiczenia powodują jedynie, że nasze ciało wygląda lepiej. Po prostu zaczynamy być w formie, a mięśnie wyglądają “lepiej” pod warunkiem, że ubywa nam tłuszczu (zaczynają być one bardziej widoczne).

Istnieje wiele narzędzi, które liczą kalorie i dziś pokażę wam moje ulubione. Mowa o kalkulatorkalorii.net – kliknij i skorzystaj ze skutecznej diety Jest to narzędzie, w którym dietę można ułożyć samemu lub skorzystać ze wsparcia dietetyka. Drugie rozwiązanie rekomenduje zwłaszcza osobom początkującym. Pozwala ono pozbyć się niechcianych kilogramów, maksymalnie podkręcić spalanie tłuszczu i osiągnąć cel w skuteczny i całkowicie zdrowy sposób.

W pierwszej kolejności należy wybrać jedną z kilku diet. Dostępne są standardowe diety odchudzające, a także diety specjalistyczne z uwzględnieniem niedoczynność tarczycy, hashimoto, cukrzycy typu II, podwyższonego cholesterolu, zaparć, diety wegetariańskie czy diety dla par.

Po wyborze diety i dodaniu jej do koszyka należy zarejestrować konto. W tym celu niezbędne będzie podanie następujących danych:

  • adres email
  • hasło

Po opłaceniu zamówienia możemy przejść do zakładki dieta. Dieta jest spersonalizowana i dopasowana do Twoich preferencji. Łatwość stosowania jest imponująca, ponieważ dieta jest dostosowana do Twojego gustu i umożliwia wymianę posiłków. Dietetyk przypisany do Twojego konta odpowie na pytania oraz będzie nieocenionym wsparciem w najbardziej potrzebnym momencie.

jak schudnąć w 30 dni

Na początku należy podać numer telefonu (lub nie) oraz uzupełnić podstawowe informacje takie jak wzrost, obecna waga, waga docelowa, czy sylwetka. Nie każdy chce być kulturystą. 🙂

W następnym kroku podajemy kolejne informacje takie jak tryb życia, tempo odchudzania, problemy zdrowotne i nietolerancje pokarmowe.

jak schudnąć w miesiąc
co zrobić, żeby schudnąć

Co jeść, żeby schudnąć?

W efekcie podanych wcześniej danych otrzymamy indywidualne opracowanie stworzone przez dietetyka na bazie naszych preferencji. Na podstawie wprowadzonych danych program oblicza Twoje obecne zapotrzebowanie kaloryczne oraz deficyt kaloryczny wymagany do osiągnięcia celu. Na podstawie tych danych tworzona jest kaloryczność diety, a Ty otrzymujesz gotowe przepisy, korzystasz z konsultacji w dowolnym wymiarze. Dopasowanie jedzenia i składników żywienia nigdy nie było takie proste.

co jeść, żeby schudnąć

Kiedy pierwszy raz używałem tego narzędzia, byłem zdziwiony tak wielką bazą przepisów kulinarnych, które zostały opracowane z myślą o osobach odchudzających się. Dosłownie wszystko zawiera instrukcję poprawnego przygotowania. W bazie znajdują się setki produktów takich jak olej kokosowy, siemię lniane, orzechy, ryby, jajka, dzięki temu dietę możesz dostosować do produktów, które znasz i które lubisz. 

Od tej chwili odchudzanie staje się łatwe. Program pozwoli Ci osiągnąć cel. Schudniesz, jeżeli będziesz stosował się zasad, które są proste. Jeść wedle jadłospisu, który dostępny jest również na telefonie. Jadłospis możesz wydrukować, tak samo jak listę zakupów. To wszystko dzieje się automatycznie. Jadłospisy są czytelnie rozpisane i posiadają liczbę kalorii, ilość węglowodanów, tłuszczu oraz białka. 

Każdy przepis zawiera zdjęcia oraz opis przygotowania. Za nieprzekraczanie wyznaczonych limitów kalorii i makroelementów dostajesz punkty. Punkty można również zdobyć za wykonywane ćwiczenia. W ten łatwy sposób możesz zweryfikować, czy stosujesz zalecenia poprawnie.

Według statystyk osoby rozpoczynające korzystanie z kalkulatorakalorii tracą średnio 4,5 kilograma w pierwszym miesiącu stosowania.

Przepisy przypominają te domowe. Są to jednak niskokaloryczne wersje. Można się najeść a przede wszystkim ograniczyć niezdrowe produkty poprzez dobre planowanie.

Podobnie jest z produktami, których nie lubisz. Dieta często kojarzy się z niesmacznym jedzeniem. W tym przypadku po prostu je zmień. Największą zaletą diety jest to, że przepis, którego nie lubisz, zastępujesz innym. Często osoby, które słyszą, że jestem na diecie, wyobrażają to sobie jako mękę. Ja nie widzę ku temu powodów. Nie same produkty są kluczem do sukcesu tylko limit kalorii i makroskładników, którego nie możesz przekraczać. 

Jeżeli jednak czujesz się na siłach układać dietę sam, aplikacja umożliwia wyszukiwanie spośród tysięcy przepisów podzielonych na śniadanie, obiad, kolację, przekąski czy dania na słodko – na to też można sobie pozwolić, jeżeli wszystko jest zaplanowane. Mięsa, zupy, koktajle, owoce i warzywa, sałatki. Naprawdę jest z czego wybierać.

Nowe przepisy dodawane są na bieżąco również za pomocą użytkowników. Korzystanie z KalkulatoraKalorii w prosty sposób sprawi, że w końcu możesz kontrolować czy nie jesz za dużo. Aplikacja umożliwia, również dodawanie treningów więc o ewentualną pomyłkę jest naprawdę ciężko. Uważam, że to jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Zapoznaj się z moim innym wpisem, który w jasny sposób wyjaśnia jak samodzielnie ułożyć dietę odchudzającą.

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

Żeby szybko schudnąć – stracić więcej kilogramów koniecznie staraj się ćwiczyć. Jak wspomniałem we wstępie, żeby być fit, można odżywiać się dietetycznie, ale nie widzę powodu, dla którego można odpuścić bieganie czy inny plan treningu.

 Ćwiczenie pozwala ograniczyć zły wpływ stresu, chodzi o to, żeby ruszać się przynajmniej raz dziennie. Mam tutaj na myśli intensywny ruch powyżej 30 minut, czyli przejażdżka rowerem, szybki spacer, basen. Ogólnie pojęta aktywność na świeżym powietrzu. Regularne ćwiczenie pozytywnie wpływa na efekty, które da nam dieta i pomaga palić tłuszcz z brzucha, ud czy innych najbardziej newralgicznych miejsc.
Zobacz też: Jak schudnąć z brzucha

Ruch jest ważny. Nasza tkanka mięśniowa stale potrzebuje kalorii do prawidłowego funkcjonowania. Osoby z lepiej rozwiniętą muskulaturą mogą pozwolić sobie na więcej kalorii przyjmowanych każdego dnia.

Jak schudnąć w miesiąc? Podsumowanie odchudzania w 30 dni

Masz miesiąc, żeby schudnąć? Mam nadzieję, że w jasny sposób opisałem jak to zrobić. Czas na szybkie podsumowanie.

1. Sprawdź swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

2. Odejmij 400-600 kalorii, żeby osiągnąć deficyt kaloryczny lub wprowadź do swojego życia regularne, intensywne ćwiczenia takie jak szybki spacer, jazda na rowerze, siłownia, basen czy inne proste ćwiczenia, które można wykonywać w domu. Ćwiczenia spowodują, że Twój organizm będzie potrzebował więcej kalorii.

3. Skomponuj jadłospisy na cztery tygodnie, które nie będą przekraczały kaloryczności, którą obliczyłeś/obliczyłaś.

4. Pamiętaj, że około 50% kaloryczności diety powinny stanowić węglowodany. Dzienne zapotrzebowanie na białko to około 1 gram na każdy kilogram masy ciała. Pozostałe kalorie powinny pochodzić z tłuszczy.

Zobacz wpisy na temat białka w diecie:
Najlepsze białko WPC (ranking)
Produkty bogate w białko
Jakie białko na redukcji?
WPC czy WPI ? Czym się różnią odżywki białkowe?
Najlepszy izolat białka (ranking)
Czy białko (w proszku) jest zdrowe?
Jakie białko wybrać?
Dieta białkowa – jadłospis

5. Bądź wytrwały, sumienny i cierpliwy. Nie spożywaj więcej kalorii, niż zakłada dieta.

6. Zrealizuj swój cel i patrz z zachwytem, jak Twoja waga spada!

7. Zakochaj się w swoim nowym, lepszym, zdrowym trybie życia!

Jeżeli tym wpisem zachęciłem Cię do podjęcia decyzji o odchudzaniu, to koniecznie dodaj komentarz. Pochwal się wynikami po swoim pierwszym miesiącu odchudzania.

Dodaj komentarz