Czy wiesz jak biegać, żeby schudnąć? Odchudzanie a bieganie

jak biegać żeby schudnąć

Bieganie a odchudzanie

Pierwszy raz wyszedłem na bieżnię w celu poprawy kondycji i zdrowia. Nie zdawałem sobie sprawy, że bieganie może mieć aż tak ogromny wpływ na odchudzanie. Z każdej strony słyszałem, że za 70% sukcesu odpowiada dieta. Zacząłem więc zastanawiać się jak to w ogóle możliwe?

Czytaj więcejCzy wiesz jak biegać, żeby schudnąć? Odchudzanie a bieganie

Rozgrzewka przed treningiem

rozgrzewka przed treningiem

Trenuj bez kontuzji i obawy o zdrowie! Rozgrzewka przed treningiem ma na celu podniesienie temperatury naszego ciała i przyspieszenie tętna. Podczas jej wykonywania rozgrzewamy mięśnie i przygotowujemy stawy do pracy pod obciążeniem. Rozgrzewka powinna być wykonywana przed każdym treningiem, ponieważ pozwala uniknąć kontuzji, trenować lepiej i mocniej. Podczas rozgrzewki nie należy rozciągać się. Sama rozgrzewka powinna być dynamiczna.

Czytaj więcejRozgrzewka przed treningiem

Ćwiczenia aerobowe – trening aerobowy – aeroby w pigułce!

Ćwiczenia aerobowe - trening aerobowy - aeroby w pigułce!

Nadmierne kalorie spalane lekkim treningiem? Tak w skrócie można opisać ćwiczenia aerobowe. Chcesz wiedzieć, o co dokładnie chodzi w treningu aerobowym? Zacznijmy od początku. Obowiązkowym punktem przed każdym rodzajem aktywności fizycznej jest rozgrzewka! Rozgrzewka jest niezwykle ważna z prostego powodu. Pozwala zredukować ryzyko kontuzji do minimum, dlatego nigdy z niej nie rezygnuj. Jak powinna wyglądać porządna rozgrzewka, sprawdzisz we wpisie poniżej.

Czytaj więcejĆwiczenia aerobowe – trening aerobowy – aeroby w pigułce!

Ćwiczenia na triceps w domu

ćwiczenia na triceps w domu

Triceps to mięsień znajdujący się z tyłu ramienia. Ćwiczenia na triceps są często zaniedbywane, ponieważ wolimy ćwiczyć mięśnie, które widzimy (biceps). Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na triceps. Jest to większa grupa mięśniowa od bicepsów więc jeśli chcesz mieć większe ramiona, to musisz kłaść dodatkowy nacisk na trening tricepsów, który skutecznie możesz wykonać nawet w domu.

Czytaj więcejĆwiczenia na triceps w domu

Zalety jazdy na rowerze – Sprawdź czemu jazda na rowerze jest korzystna

zalety jazdy na rowerze

Prawdopodobnie każdy z nas, zastanawiał się nad zakupem własnego roweru, każdy z nas zastanawiał się, jakie są zalety jazdy na rowerze. Za każdym razem, myśląc o tym, pojawia się pytanie, “czy ja go potrzebuję?”. Odpowiedź na pytanie, czy warto jeździć na rowerze, jest oczywista.

Czytaj więcejZalety jazdy na rowerze – Sprawdź czemu jazda na rowerze jest korzystna

Jak schudnąć z brzucha i boczków – #3 Chudnij ze mną!

jak schudnąć z brzucha i boczków

Od ostatniego wpisu minęło sporo czasu. Jeśli zastanawiasz się jak schudnąć z brzucha i boczków to zapraszam do czytania, bo, mimo że w ostatnich tygodniach było bardzo ciężko (zresztą jak zawsze na redukcji) – waga schodziła strasznie powoli – to nie mam zamiaru się poddawać. Kontynuuję odchudzanie w oparciu o dietę 1300 kcal i powiem ci, jaka jest tajemnica skutecznego odchudzania z brzucha i boczków.

Czytaj więcejJak schudnąć z brzucha i boczków – #3 Chudnij ze mną!