Strona główna » Dieta odchudzająca » Dieta 1500 kcal – prosta, szybka i zbilansowana dieta

Dieta 1500 kcal – prosta, szybka i zbilansowana dieta

Dieta smaczna i szybka w przygotowaniu o kaloryczności 1500 to temat dzisiejszego wpisu. Dieta 1500 kcal zawiera około 56% węglowodanów, 33% białka i 11% tłuszczów. Jest to zbilansowana propozycja idealna dla wszystkich aktywnych osób, które chcą zrzucić trochę kilogramów.

Dieta 1500 kcal – ile jeść kalorii?

W związku z faktem, że liczba przyjmowanych kalorii jest niezmiernie ważna sprawdź koniecznie jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne czyli ile jeść kalorii. Jest to ważne ponieważ przyjmowanie zbyt małej liczby kalorii prowadzi jedynie do krótkotrwałych efektów, i może negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu.

Jadłospis 1500 kcal

Śniadanie 300 kcal

Koktajl wysokobiałkowy – szklanka mleka 0,5%, jedna miarka białka i szklanka borówki amerykańskiej
Zobacz też: Koktajl białkowy

Drugie śniadanie 140 kcal

Kromka chleba żytniego razowego z ćwiartką awokado (około 35 gram)
Zobacz też: Dietetyczne śniadanie 200 kcal

Obiad 593 kcal

Kasza jaglana 100g
Dwa filety pieczonego mintaja 240 gram
Kapusta kiszona 220 gram

Przekąska 116 kcal

Banan

Kolacja 351 kcal

Kromka chleba żytniego razowego z ćwiartką awokado (około 35 gram)
Jajecznica z dwóch średnich jajek

Podsumowanie

Powyższa dieta 1500 kcal jest niezwykle prosta w przygotowaniu i ze względu na szybkość przygotowania doskonale sprawdzi się każdego dnia. Odnośnie obiadu i przygotowania samego mintaja. Należy mocno odcisnąć z rozmrożonej (lub świeżej) ryby całą wodę (ręcznik papierowy musi być praktycznie suchy). Następnie rybę solimy, pieprzymy i skrapiamy cytryną z obu stron oraz układamy na niej kilka cieniutkich plasterków masła. Całość pieczemy w piekarniku, w naczyniu żaroodpornym, aż będzie gotowe czyli około 30 minut – zależy od piekarnika. Do picia najlepiej sprawdzi się herbata lub kawa bez cukru.

Dodaj komentarz