Strona główna » Dieta odchudzająca » Najlepsze białko WPC 80 – Sprawdź aktualny ranking białek WPC

Najlepsze białko WPC 80 – Sprawdź aktualny ranking białek WPC

Odżywki proteinowe pozwalają zwiększyć efektywność naszych działań podczas budowania masy mięśniowej lub utraty tkanki tłuszczowej. Zapewniają dostarczenie budulca, który jest niezbędny zarówno dla osób, które zajmują się sportem rekreacyjnie jak i dla zawodowców. Suplementy białkowe to wysoko przetworzone produkty o podwyższonej zawartości białka. Składają się z naturalnych produktów takich jak jajka, serwatka, pszenica czy soja. Główną zaletą nie jest więc unikalny skład, a wygodny i szybki sposób na dostarczenie dodatkowej ilości makroskładników. W dzisiejszym wpisie prezentujemy najlepsze białko WPC 80. Ranking białek WPC znajduje się w dalszej części wpisu.

Białka WPC, czyli z angielskiego Whey Protein Concentrate, to koncentraty serwatkowe otrzymywane za pomocą szerokich metod filtracji. Takie produkty cechuje wysoka, bo aż 80-85% zawartość białka wzbogacona o szeroką gamę aminokwasów, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu i przyspieszają regeneracje (takim rodzajem białka jest np. BCAA).

Dla kogo są przeznaczone odżywki białkowe?

Rola białka w naszym organizmie jako głównego budulca wszystkich tkanek sprawia, że odżywki białkowe przeznaczone są zarówno dla osób, które chcą zredukować swoją wagę, jak i dla tych, którzy chcą zbudować masę mięśniową. Przyswajanie przez organizm białka wiąże się z pojawieniem aminokwasów, które stanowią podstawę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Uniwersalność produktów oraz możliwość indywidualnego dawkowania pozwala na szerokie zastosowanie produktów wśród osób, które są fanami ćwiczeń fizycznych. Niezależnie od stopnia zaawansowania sportowców, po produkty proteinowe sięgają wszyscy. 

Ranking białek WPC

W trosce o prawidłowe dostosowanie rodzaju produktu do swoich preferencji i potrzeb przygotowaliśmy ranking, który porównuje wszystkie oferty na rynku i pozwala na wybranie wyrobu najlepszej jakości. Poniżej przedstawiliśmy 3 najlepsze produkty z tej kategorii wraz z opisaną specyfiką i uwzględnieniem wad i zalet poszczególnych koncentratów. 

Miejsce 1 – Olimp Whey Protein Complex

białko whey protein complex olimp
Białko26,3 g
Węglowodany2,7 g
kcal134,7

Olimp Whey Protein Complex – na pierwszym miejscu uplasował się produkt pochodzenia polskiego. Firma Olimp zajmuje się przemysłem farmaceutycznym od blisko 30 lat. Marka jest jedną z bardziej innowacyjnych w Europie, a ich wyroby cieszą się renomą i zaufaniem.
Produkt Whey Protein Complex, jak sama nazwa wskazuje to kompleksowy suplement, który oprócz frakcji serwatkowej zawiera również izolat i hydrolizat. Takie rozwiązanie pozwala na dostarczenie białek w różnej formie, zapewnienie różnej wchłanialności, a co za tym idzie lepsze zadbanie o nasz organizm. Ze względu na najwyższą zawartość białka w 100 gram produktu jest to zdecydowany lider rankingu. Główne zalety produktu to:

 • obecność 75 g protein w 100 g produktu
 • większa niż w przypadku produktu firmy Iron Horse ilość smaków, aż 14 wersji
 • gwarancja jakości ze względu na fakt, że Olimp to firma farmaceutyczna
 • dobra cena
 • wysoka jakość
 • certyfikowany producent
 • najlepszy stosunek ceny do jakości

Miejsce 2 – Iron Horse 100% Pure Whey

białko pure whey ironhorse
Białko24 g
Węglowodany2,4 g
kcal121

Iron Horse 100% Pure Whey – na drugim miejscu znalazł się zeszłoroczny lider, czyli wyrób kolejnej polskiej marki. Wysokie miejsce w rankingu nadane zostało ze względu na równie dobry stosunek jakości do ceny. Niska ilość cukru oraz fakt, że w 100g produktu znajdziemy 80g białka pozwala na zajęcie solidnej pozycji na rynku odżywek WPC. W skład produktu wchodzą 3 frakcje, czyli koncentrat, izolat oraz hydrolizat co pozwala na zapewnienie pełnego wsparcia dla organizmu.
Główne zalety produktu to:

 • szybka przyswajalność
 • bogata formuła, która zawiera izolat, hydrolizat i koncentrat
 • duża ilość składników, prawie 70 pozycji
 • niska zawartość cukru
 • dobry smak
 • uniwersalność odżywki dla wszystkich dyscyplin sportowych
 • 80g białka na 100g produktu (w większości innych odżywek stosunek nie przekracza 60/100)
 • dobra cena
 • wysoka jakość
 • towar certyfikowanej firmy (GMP, ISO 9001, TESTED LAB, GHP, HACCP, DOPING FREE)

Miejsce 3 – ALLNUTRITION Whey Protein

białko whey protein allnutrition
Białko21 g
Węglowodany2,9 g
kcal114

ALLNUTRITION Whey Protein – na trzecim miejscu znalazł się wyrób polskiej firmy ALLNUTRITION. Jest to jedyny produkt, który zawiera czysty koncentrat serwatkowy, bez wzbogacania składu o inne rodzaje białek. Taka formuła zapewnia jedynie szybką wchłanialność, a nie kompleksowy proces jak w przypadku wcześniejszych propozycji. Odżywka została wzbogacona o szeroką gamę aminokwasów rozgałęzionych, które sprawiają, że regeneracja jest szybsza i skuteczniejsza. Najmocniejsze strony tego suplementu to:

 • najniższa cena spośród proponowanych wyrobów
 • duża ilość smaków
 • czysty koncentrat serwatkowy, który pozwala na doraźne zaspokojenie zapotrzebowania na białko
 • najszybsza wchłanialność spośród pozycji rankingowych
 • 70 g protein w 100 g produktu

Dlaczego warto wybrać odżywki typu WPC?

Koncentraty WPC uznawane są na rynku suplementów za najtańszą formę odżywek proteinowych. Zawartość białka w takich wyrobach oscyluje najczęściej w granicy 65-80%, około 6-8% węglowodanów i małej ilości tłuszczów, które nie przekraczają 6%. Taka formuła jest zaletą dla osób, którym zależy na zbudowaniu masy mięśniowej, a jednocześnie nie wyklucza ludzi, którzy chcą utrzymać lub nawet zredukować wagę. Mała ilość węglowodanów i tłuszczy pozwoli na dostarczenie naszemu organizmowi wartościowego białka bez dodatkowych składników. (Zobacz też: Jakie białko wybrać na redukcję)

Białka serwatkowe wytwarzane są z kazeiny, za pomocą mikro i ultrafiltracji. Taka metoda pozwala na zachowanie niemal wszystkich frakcji, co przekłada się na bogaty skład składników mineralnych. Podczas filtracji zachowuje się wapń i BCAA, które ma ogromny udział w konstruowaniu mięśni szkieletowych. Badania wykazują, że bez dostarczenia odpowiedniej ilości leucyny, która jest składnikiem BCAA nie dojdzie do prawidłowego rozrostu masy mięśni szkieletowych. Duża ilość zalet, atrakcyjna cena i bogaty wybór produktów sprawiają, że suplementy proteinowe stają się coraz popularniejsze.

7 komentarzy do “Najlepsze białko WPC 80 – Sprawdź aktualny ranking białek WPC”

  • Wszystkie produkty w zestawieniu charakteryzują się wysoką jakością i są bezpieczne, jeżeli stosujemy je zgodnie z zaleceniami producenta i stanowią uzupełnienie diety, a nie jej substytut.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz