Blog o odchudzaniu

Skuteczna dieta bez wysiłku! Przecierasz oczy ze zdziwienia? A jednak. Jeżeli ciągle szukasz tej jednej świetnej diety to dobrze się składa. Czytaj dalej. Skoro już tutaj jesteś to wiesz czego chcesz, ale umówmy się: nie jestem lekarzem i nie powiem Ci jak należy się odżywiać. Każdy z nas jest inny dlatego to Ty musisz wiedzieć co w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej. Jeśli jeszcze nie wiesz co pozytywnie działa na utratę wagi w Twoim przypadku… cóż – czas poznać siebie lepiej.

Jak się odchudzać?

W pierwszej kolejności potrzebujesz wiedzieć ile kalorii jeść, by chudnąć. Poniżej znajduje się link do najprostszej metody ustalenia tego faktu:

Czytaj też: Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne

Jeżeli wiesz ile Twoja dieta ma mieć kalorii sprawdź jak ją ułożyć. We wpisie niżej znajdziesz inny wzór na obliczenie podstawowej przemiany materii. Poznasz również zasady układania diety.

Czytaj też: Jak ułożyć dietę odchudzającą

W pewnych przypadkach nawet idealnie ułożona dieta może się nie sprawdzić. Ma to związek z obniżonym metabolizmem. Najciekawsze wskazówki na ten temat znajdziesz w tym miejscu:

Czytaj też: Jak przyspieszyć metabolizm organizmu

Kiedy wiesz ile kalorii potrzebujesz i jak mniej więcej układać dietę zachęcam Cię do sprawdzenia gotowych jadłospisów na cały dzień, które zostały zebrane w kategoriach ze względu na kalorycznoość:

W wolnych chwilach planuje dodać jadłospisy o wyższej liczbie kalorii i rozwijać obecne, dlatego zaglądaj tutaj od czasu do czasu.

Wykaz wszystkich wpisów z kategorii dieta znajdziesz poniżej:

Dieta